Lemmiklooma pargi rajamine

Pärnu PKK esitas Pärnu Linnavalitsusele kaasava eelarve ettepaneku ideega rajada Tammistesse lemmiklooma park. Ettepanekuid näeb ja nende poolt on võimalik hääletada SIIN!

Rajada Tammiste hooldekodu tagusele jõeäärsele luhale lemmiklooma park (asukoha kaart lisatud). Park hõlmaks endas jalutusrada (orienteeruv pikkus 1 km) kus oleks erinevad takistused lemmikule (nn. Koerte seiklusrada) ja trenažöörid kehaliste harjutuse tegemiseks lemmiklooma omanikele. Kuna nimetatud ala piirneb jõega oleks võimalik sinna rajada ka koerte ujutamiskoht ja treeningkoht päästekoertele.
Jalutusraja vahelisel alal oleksid niidetud alad kus lemmikule loopida palli, lendavaid taldrikuid jne. Samas oleks ka võimalik koeraomanikel korraldada piknikuid.

Mis oleks sellise pargi eelis? – Aitab vältida koeraomanike ja teiste Pärnu lähiümbruse metsaradade kasutajate vahelisi konflikte, mis võivad tekkida seonduvalt rihmast vabastatud koertega.
Annab paremad võimalused koeraomanikele ja nende lemmikutele aktiivseks füüsiliseks tegevuseks ja aktiivseks vabaaja veetmiseks.
Korrastada ning võtta kasutusse tükike Pärnu jõeäärset linnaruumi. Luua uus vabaaja veetmise koht.
Kuna täna samas asub ka Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi koerte treeningkeskus, siis oleks ka oma lemmiku koolitamine kogenud treenerite nõustamisel lihtsam.
Sellise pargi loomine aitab kindlasti ka kaasa Pärnu maine kujundusele – Puhka lemmikuga Pärnus
.

Pargi ja jalutusraja rajamisel on peamisteks töödeks niitmis- ning võsaraietööd. Suurendada tuleb ka tänast Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi koerte treeningplatsi juures olevat parklat ning korrastada juurdepääsu tee. Valmistada tuleks ka ümbritsevasse keskkonda sobivad rajatakistused koertele ning trenažöörid koeraomanikele. Orienteeruv maksumus 80 000 EUR.
Planeeritava pargi ala hooldaks ja hoiaks korras Pärnu Piirkondliku Koerakasvatajate Klubi omavahenditest.